Belgeler
Görsel Malzeme
  Haberler
  Basın Odası
  Destekçiler
  Bağlantılar
GENEL BİLGİLER
EN Nedir?
EN Ne Yapar?
Siz Ne Yapabilirsiniz?
EN Belgeler
EN Haberler
EN ve Türkiye
EN İstanbul 2010
 
Anasayfa
Site Haritası
İletişim
English
           
Siz Ne Yapabilirsiniz?

Europan Nostra’ya katılın


Europa Nostra, kültürel mirasla ilgili miras uzmanları ve gönüllüleri, dernekleri, kurumsal ağları ve federasyonları, vakıfları, kamu makam ve kuruluşlarını, müzeleri, okulları ve üniversiteleri, şirketleri ve işletmeleri kurumsal üyelik ve asosye için davet ediyor. Bilgilerinizi, deneyim ve coşkularınızı paylaşın! Paylaşılan tarihimizi ve çeşitlilik içindeki ortak kültürümüzün birliğini sağlamak ve korumak için Europa Nostra’ya destek verin!

Ödül için Başvurun

Europa Nostra, her yıl en iyi kültürel miras başarılarını ödüllendiriyor. Avrupa Birliği Kültürel Miras Ödülü / Europa Nostra Ödülleri ile mimarlar, esnaflar, gönüllüler, okullar, yerel topluluklar, miras sahipleri ve medya tarafından gösterilen mükemmelliği ve adanmışlığı kutluyor. Onların örneklerinin gücü ile yaratıcılığı ve yenilikçiliği teşvik ediyor. Projenizi Europa Nostra’ya gönderin ve başarınızı paylaşın.

EN’in Avrupa'nın Tehlikede Olan Mirası’na Destek Kampanyalarına Destek Verin


Europa Nostra kampanyaları Avrupa'nın kültürel mirası için tehdit oluşturan pek çok şeye karşıdır. Anıtlar veya alanlar kontrolsüz gelişme, çevresel değişiklikler, ihmal veya çatışma nedeniyle tehlikeye girdiğinde, sesini yükseltir. Burada geçmişimize tanık olmamızı sağlamak ve bundan bugün ve gelecekte hoşlanmamız için, miras örgütleri ve aktivistler arasında işbirliği ve dayanışma hayati öneme sahiptir.  

Fotoğraflarınızı, Haberlerinizi ve Etkinliklerinizi, Okuyun ve Paylaşın


Europa Nostra Avrupa’da Kültürel Miras’ın Sesi’dir. Europa Nostra sitesi, kıta genelinde kültürel mirasla ilgili olaylar ve hikâyeler hakkında bilgi paylaşımı ve edinimi için etkileşimli bir dijital portaldır. Web sitesinde ziyaretçilerin görmesi ve danışması için, EN’ya etkinlikleriniz, toplantılarınız, sergileriniz veya Avrupa’yla ilgili kurslarınız hakkında haberler gönderin. Son ziyaret ettiğiniz çarpıcı miras hazineleriyle ilgili ya da şok edici, tehlike altındaki bir miras anıtı veya alanıyla ilgili fotoğraflarınızı ve öykülerinizi paylaşın.

Renkli EN Avrupa Rehberini Keşfedin

 "Renkli Avrupa Rehberi" Avrupa Mirası’nın ilginç ve daha az bilinen örneklerini vurgulamak ve belki de küresel ısınma sonucu ortaya çıkan iklim değişikliklerinden dolayı kaybolacak olan renkli binalar, alanlar ve geleneklere dikkat çekmek için başlatıldı. Kılavuzun bu ilk baskısı Europa Nostra ve AkzoNobel arasındaki yeni ve heyecan verici ortaklığın bir parçasıdır.


Gönüllü Olun

Europa Nostra, Avrupa’nın yapılı ve doğal, büyük ve küçük, yerel, ulusal veya Avrupa için önemli olan kültürel mirasını koruma amacımızda kararlı gönüllülerinin tutkulu katılımıyla zenginleşir. Lahey’deki Genel Sekreterlik tarafından koordine edilen Europa Nostra, gönüllülerine bağımlıdır. 400 Üye ve Ortak Organizasyonun üyeleri olan veya cömert bireylerden oluşan gönüllüler, Kurul veya Konsey üyesi olabilirler, sekreterliğe, miras fuarlarına yardım edebilirler veya evlerinden çeviriler yapabilirler. Eğer yer almak isterseniz lütfen bizimle bağlantı kurun.
 
Avrupa'nın kültürel mirası çok sayıda cepheden sürekli ve giderek artan tehditler altındadır: Europa Nostra, alarm çalan yüksek ve etkili bir sesidir! Kültürel Miras giderek yaygın olarak hayatımızın, toplumun ve ekonominin pek çok yönüyle ilgili olarak görülmektedir: Europa Nostra, Avrupa düzeyinde, üyelerine göre ulusal ve yerel düzeylerde sektörün çıkarlarını savunur. Orada bizi bekleyen sorunları çözmek ve mücadele etmek için kaynakların inşa edilmesine yardım edin!

EUROPA NOSTRA’YA KATILIN!

E-mail gönderin:  info@europanostra.org  
Bizi arayın:  +31 70 302 40 50


EN’i Destekleyin

Europa Nostra, Avrupa Komisyonu’nun, Özel Vakıflar’ın ve ortaklarının, Kurumsal Destekçilerinin ve Kurumsal Arkadaşlarının ve bunların yanı sıra çoğunun olağanüstü cömert Bireysel Üyelerinin desteklerini minnetle kabul eder.

Bir hediye veya bağış ile Europa Nostra’nın desteklenmesi, organizasyon için hayati derecede önemlidir. Destekleriniz olmadan, miras risk altında olduğunda farkındalığı artırmak ve sesimizi yükseltmek mümkün değildir. Ayrıca, Lahey'deki merkez ofise veya Europa Nostra-Türkiye’ye bireysel üye veya gönüllü olarak da destek olabilirsiniz.

Europa Nostra, şirketlerin desteğini de kabul eder. Şirketlerin mali veya ayni destekleri olmadan, Avrupa Kültür Mirasımızı korumak için gereken farkındalığı artırmak mümkün olmayacaktır.

Lütfen merkez ofisle bağlantı kurun.

Europa Nostra'ya doğrudan bağış da yapabilirsiniz:

Hesap No: 631 86 30
IBAN: NL63INGB0006318630
BIC: INGBNL2A
ING 
Postbus 49990
NL - 1009 EW Amsterdam
Hollanda

Europa Nostra destekleriniz için şimdiden teşekkür eder.

Daha ayrıntılı bilgi için bkz: www.europanostra.org