Belgeler
Görsel Malzeme
  Haberler
  Basın Odası
  Destekçiler
  Bağlantılar
GENEL BİLGİLER
EN Nedir?
EN Ne Yapar?
Siz Ne Yapabilirsiniz?
EN Belgeler
EN Haberler
EN ve Türkiye
EN İstanbul 2010
 
Anasayfa
Site Haritası
İletişim
English
           
Kamuoyuna Duyuru

Değerli Europa Nostra-Türkiye

Bizim Avrupa Derneği Üyeleri, 

Dernekler Dairesi Başkanlığı'ndan gelen aşağıdaki yazıyı bilginize sunar, Bizim Avrupa Derneği olarak Demokrasimize yönelik her türlü olumsuz girişimin karşısında olduğumuzu kamuoyuna duyururuz.

Bizim Avrupa Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı
Prof. Dr. Nuran ZEREN GÜLERSOY

 

​TEŞEKKÜR

 

15 Temmuz 2016 Cuma günü Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde bir grup tarafından Demokrasimize darbe girişiminde bulunulmuştur.

Bu girişim karşısında devlet kuruluşlarının yanında, Milletimiz ve Sivil Toplum Kuruluşlarımız tarihinde örneğine az rastlanan bir kahramanlık göstererek bu hain teşebbüsün akamete uğramasını sağlamıştır.

Bu süreç boyunca Sivil Toplum Kuruluşlarımız demokratik duruşlarını net olarak ortaya koymuş milletimizle birlikte meydanlarda tepkisini göstermiş, maddi, manevi her türlü desteğini vermiştir.

Gelinen noktada bu hukuk dışı teşebbüs başarısız olmakla birlikte milletimiz bir çok şehirde asaletle demokrasimize sahip çıkmaya ve gece gündüz demeden meydanlarda olmaya devam etmektedir.

Bu noktada STK’ların bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da milletimizle birlikte hareket etmesi ve onlara her türlü maddi ve manevi katkıyı vermesi, temel ihtiyaçlarının karşılanması büyük önem taşımaktadır.

Unutulmamalıdır ki Demokratik düzenin en temel unsuru sivil toplum kuruluşlarıdır. Sivil toplumun en önemli varlık nedeni de Demokratik düzenin sürdürülmesidir.

Bu düşüncelerle tüm sivil toplum kuruluşlarına gösterdikleri demokratik tavır ve meydanlarda demokrasiye sahip çıkan halkımıza sağladıkları ve sağlayacakları her türlü maddi ve manevi destek için teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz.


Dernekler Dairesi Başkanlığı