Belgeler
Görsel Malzeme
  Haberler
  Basın Odası
  Destekçiler
  Bağlantılar
GENEL BİLGİLER
EN Nedir?
EN Ne Yapar?
Siz Ne Yapabilirsiniz?
EN Belgeler
EN Haberler
EN ve Türkiye
EN İstanbul 2010
 
Anasayfa
Site Haritası
İletişim
English
           
NETHERLANDS INSTITUTE TARAFINDAN DÜZENLENEN SIDEWALK HERITAGE: THE BIOGRAPHY OF STREETS SEMPOZYUMU 24-25 KASIM 2011 TARİHLERİ ARASINDA ENSTİTÜ MERKEZİNDE YAPILDI

Hollanda Enstitüsü (Netherlands Institute in Turkey) tarafından organize edilen “Sidewalk Heritage The Biography of Streets: historical, architectural, social and heritage perspectives” başlıklı sempozyum, 24-25 Kasım 2011 Tarihleri arasında Enstitü merkezinde yapıldı. Uluslararası sempozyumda sunulan bildirilerde, başta sokaklar olmak üzere kentsel çevrelere mimarlık, mimarlık tarihi, tarih, arkeoloji, kültürel miras çalışmaları, sözlü tarih, kentsel çalışmalar ve diğer faklı sosyal bilimlerin çerçevesinden bakıldı. Tartışmalar, teorik konulara olduğu kadar belirli sokak ya da mahallelere, tarihlerine ve geçirdikleri güncel değişimlere de odaklandı.

 

Sempozyuma, Derneğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nuran ZEREN GÜLERSOY davet edildi ve Prof. GÜLERSOY, “Quality Planning in Historic Urban Environment, Case of Prizren-Kosovo” başlıklı bir sunum yaptı.